26. august 2021

Toidufestivali käigus tutvustavad Saaremaa külad sealset põnevat peidus pärandit

Muinsuskaitsepäevad toimuvad tänavu koostöös Saaremaa Toidufestivaliga, mille raames tutvustavad Saaremaa ja Muhu külad lisaks oma ainuomastele maitsetele ja ettevõtmistele ka kohalikku pärandit. Programm “Külla külla” toimub laupäeval, 11. septembril ja selle käigus ootavad külastajaid 14 küla.  

Saaremaa ja Muhu külad kutsuvad Sind endale Külla külla, tutvuma külade lugudega ja maitsma põnevaid maitseid. Ühel laupäeval on avatud külamajad, seltsimajad, külaväljakud ja muud külale olulised kohad, seda kõike eesmärgiga tutvustada Saare maakonna kogukondade lugusid, kooskäimise kohtasid, majade ehitamise põhjuseid, ajalugu ja nende käekäiku tänasel päeval. 

Lisaks juhatavad toidufestivalil kaasa löövad külad huvilise sealkandis asuva monumentaalkunstini. Nii on Kõrkveres võimalus külastada Tornimäe uut kalmistut, kus asub paljude jaoks teadmata mälestusmärk II maailmasõjas hukkunutele, mille autoriks on tuntud skulptor Ülo Õun. Nõmmkülla minnes tasub läbi astuda ka Koguva külast ja otsida seal üles kirjanik Juhan Smuuli tähelepanuväärne pronksskulptuur või tutvuda hoopiski Tõnija külas Tuulingumäel asuva tarandkalmega, mis oma võimsatest kividest müüridega on üks suurejoonelisemaid Saaremaal. 

Veel saab 11. septembril toimuva Külla Külla programmi raames osaleda auhinnamängus, bussituuridel ning kinnitada keha ühe mõnusa viikingilõuatäiega. 

Loe pikemalt ja tutvu programmiga saaremaatoidufestival.ee/kulla-kulla/